2011/2012

SPOTKANIE WARSZTATOWE PT. „JAK PRACOWAĆ Z OSOBAMI Z DYSFUNKCJĄ WZROKU, ABY WSPIERAĆ JE W AKTYWNYM ŻYCIU W SPOŁECZEŃSTWIE”

21 maja 2012 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych odbyło się spotkanie warsztatowe dotyczące tematyki osób z dysfunkcją wzroku. Przedsięwzięcie zorganizowaliśmy w ramach Projektu „Posłuchaj, aby dojrzeć” (sfinansowanego ze środków Powiatu Poznańskiego) we współpracy z Fundacją Mały Dom Kultury.

W programie spotkania:

Jerzy Łączny – redaktor Radia Merkury, Ambasador Euro 2012

„Przejrzeć ślepotę”

Remigiusz Pawlak – specjalista od dźwięków binauralnych

„Każdy inny dzień – zasadzki, zaskoczenia i różne scenariusze”

Marek Jakubowski – tyflopedagog

„Świat niewidomych teraz i 200 lat temu”

 

FESTYN RODZINNY UAM

12 maja 2012 roku uczestniczyliśmy w Festynie Rodzinnym UAM. Aktywności zaproponowane przez nasze koło znajdowały się m.in. w namiocie nr 1 „Gary rozmaitości”. W namiocie najmłodsi mogli podziwiać sztukę toczenia na kole garncarskim wykonywaną przez garncarza z rodziny Arkuszyńskich oraz samodzielnie wykonać własne naczynie. Ponadto można było nauczyć się plecenia sznurków (bransoletek) z wełny. Na terenach zielonych zorganizowaliśmy obóz rycerski, gdzie uczestnicy pikniku przenosili się do epoki średniowiecza. Kolejną atrakcją zaproponowaną przez nasze koło był pokaz tańca z ogniem i nauka żonglowania.

 

 

KONFERENCJA „TAJEMNICZE OBLICZE PRZYRODY – Z WIZYTĄ U SKRZATÓW”

 

26 marca 2012 r. w auli Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM odbyła się zorganizowana przez nasze koło konferencja „Tajemnicze oblicze przyrody – z wizytą u skrzatów” – akcja inaugurująca naszą działalność. W programie m.in. było spotkanie z liderem kampanii „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”, z nauczycielkami przedszkola waldorfskiego. Na konferencję zaprosiliśmy również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu, dla których przygotowaliśmy przedstawienie o skrzatach oraz ciekawe warsztaty.

 

 

WARSZTATY W WOLONTARIACIE WIELKOPOLSKIM

Członkowie naszego koła zintegrowali się i zdobyli nowe wiadomości podczas dwóch warsztatów przygotowanych przez Wolontariat Wielkopolski specjalnie dla naszego koła. Pierwszy 6-godzinny warsztat odbył się 13 stycznia 2012 r. i dotyczył zagadnień skutecznej autoprezentacji (tytuł warsztatu: „Ja o sobie w obecności innych – czyli jak kreować swój wizerunek, żeby skutecznie się komunikować i dobrze występować”).

Drugi 5,5- godzinny warsztat pt. „Co się dzieje między ludźmi? Procesy i role grupowe” miał miejsce 27 stycznia 2012 r. w siedzibie Wolontariatu Wielkopolskiego w Poznaniu.

 

 

ZOSTAŃ GWIAZDOREM

Studenckie Koło Naukowe Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej wsparło Akcję Kuratorów Sądowych i Gazety Wyborczej ZOSTAŃ GWIAZDOREM. W dniach 5 – 7 grudnia 2011 r. w godz. 9:00 – 15:00 w holu przy portierni (bud. D) zorganizowaliśmy zbiórkę prezentów gwiazdkowych dla dzieci z rodzin będących pod opieką kuratorów.

Nie zawiedliśmy się na ofiarności, empatii i dobrych sercach Pracowników i Studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych. Pragniemy zatem z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji i zostali gwiazdorem!

 

 

UTWORZENIE STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ

Dnia 2 lutego 2012 r. otrzymaliśmy oficjalną zgodę Prorektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Pana Prof. dr hab. Zbigniewa Pilarczyka, na utworzenie przy Zakładzie Edukacji Dziecka WSE Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Koło zostało powołane z inicjatywy Kierownika Zakładu Edukacji Dziecka – Pani Prof. UAM dr hab. Małgorzaty Cywińskiej i doktorantki Marii Pieprzyk, Panie te zostały opiekunami naukowymi koła.

Rozpiera nas chęć działania i mnogość pomysłów, nie możemy doczekać się naszych przyszłych akcji!