2012/2013

FESTYN RODZINNY UAM

Również w tym roku nasze koło uczestniczyło w Festynie Rodzinnym UAM, który odbył się 12 maja 2013 roku. Podczas pikniku w namiocie naszego koła gościł garncarz z rodziny Arkuszyńskich, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci. Stworzyliśmy także możliwość do nauczenia się zaplatania sznurków i składania orgiami. Na terenach zielonych natomiast zorganizowaliśmy obóz rycerski, gdzie uczestnicy pikniku przenosili się do epoki średniowiecza.

 

 

V KONFERENCJA KÓŁ NAUKOWYCH WSE UAM „MŁODZIEŻ – ŚRODOWISKO WYCHOWAWCZE – EDUKACJA”

Nasze koło zaangażowało się w organizację V Konferencji Kół Naukowych WSE UAM „MŁODZIEŻ – ŚRODOWISKO WYCHOWAWCZE – EDUKACJA”. Podczas konferencji mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych referatów oraz wziąć udział w różnorodnych warsztatach. Uczestniczyliśmy w wydarzeniu również czynnie – Marzena Gołek i Hanna Wrońska pod kierunkiem Prof. UAM dr hab. Małgorzaty Cywińskiej przedstawiły referat pt. „Nauczyciel wobec zagrożeń w świecie Internetu”. Z niecierpliwością czekamy na konferencję kół naukowych w przyszłym roku akademickim!

 

KOLOROWY UNIWERSYTET

W ramach projektu KOLOROWY UNIWERSYTET 10 stycznia 2013 r. odbył się na Wydziale Studiów Edukacyjnych wykład Pani Prodziekan Prof. UAM dr hab. Kingi Kuszak pt. „Pełen słodyczy czas zabawy”. Aula wypełniła się po brzegi zaproszonymi dziećmi, a my cieszyliśmy się, że możemy współorganizować to wydarzenie. Członkowie naszego koła przygotowali krótkie przedstawienie dla najmłodszych oraz przeprowadzali zabawy z dziećmi na auli.

 

 

KONFERENCJA „ZIMA U SKRZATÓW – ZABAWY I SPORT, GDY NA DWORZE ZIĄB”

17 grudnia 2012 r. w auli Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM odbyła się zorganizowana przez nasze koło konferencja „ZIMA U SKRZATÓW – ZABAWY I SPORT, GDY NA DWORZE ZIĄB”. Konferencja dotyczyła sportów i zabaw zimowych oraz ruchu na świeżym powietrzu zimą. Przygotowaliśmy przedstawienie o skrzatach, warsztat plastyczny i ruchowy (ze sztuk walki) dla dzieci z Przedszkola nr 30 „Mały Olimpijczyk” z Poznania. Natomiast na dorosłych uczestników konferencji czekały ciekawe wykłady związane z tematem przewodnim tego wydarzenia.

 

 

ZOSTAŃ GWIAZDOREM

Już po raz drugi wsparliśmy Akcję Kuratorów Sądowych i Gazety Wyborczej ZOSTAŃ GWIAZDOREM. W dniach 3 – 5 grudnia 2012 r. w godz. 9:00 – 15:00 w holu przy portierni (bud. D) zorganizowaliśmy zbiórkę prezentów gwiazdkowych dla dzieci z rodzin będących pod opieką kuratorów.

Nie zawiedliśmy się na ofiarności, empatii i dobrych sercach Pracowników i Studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych. Pragniemy zatem z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji i zostali gwiazdorem!

 

 

WARSZTATY W FUNDACJI WSPIERANIA TWÓRCZOŚCI, KULTURY I SZTUKI ARS W POZNANIU

W listopadzie 2012 r. nasze koło przeprowadziło w siedzibie Fundacji ARS cykl dziewięciu spotkań warsztatowych z okazji uroczyście obchodzonego Tygodnia Janusza Korczaka. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Poznaniu oglądały animację na podstawie „Króla Maciusia I”, a następnie twórczo odnosiły się do poznanej historii podczas zajęć plastycznych.