2013/2014

FESTYN RODZINNY UAM

11 maja 2014 r. na campusie Morasko odbyła się czwarta edycja Festynu Rodzinnego UAM dla pracowników UAM i ich rodzin. Nasze koło przygotowało wiele atrakcji w namiocie i na terenach zielonych. Można było podziwiać sztukę toczenia na kole garncarskim wykonywaną przez garncarza z rodziny Arkuszyńskich oraz spróbować własnych sił i samodzielnie wykonać naczynie. W namiocie można było również nauczyć się plecenia sznurków z wełny. Natomiast na terenach zielonych przygotowaliśmy obóz Bractwa Rycerskiego, gdzie chętni próbowali swoich sił podczas walki na korbacze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

 

VI KONFERENCJA KÓŁ NAUKOWYCH WSE UAM „MYŚLĘ – TWORZĘ – INSPIRUJĘ”

15 kwietnia 2014 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych odbyła się VI Konferencja Kół Naukowych „MYŚLĘ – TWORZĘ – INSPIRUJĘ”. Również w tym roku akademickim nasze koło aktywnie uczestniczyło w Konferencji Kół Naukowych.

Członkowie naszego koła (Anna Marko, Adrianna Gierszewska, Anna Pałka) pod kierunkiem Prof. UAM dr hab. Małgorzaty Cywińskiej przedstawiły referat pt. „Twórcze ekspresje dzieci w nauczaniu języków obcych metodą immersji”. Zaprezentowany referat wzbudził duże zainteresowanie wśród słuchaczy.

 

W TAŃCU ZAPLĄTANI

W ramach XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w dniu 9 kwietnia 2014 roku zorganizowaliśmy dla dzieci w wieku przedszkolnym, warsztat nauki tańca dawnego i plecenia sznurków metodą średniowieczną pt. „W tańcu zaplątani”. Dzieci przybyły na Wydział Studiów Edukacyjnych z Przedszkola Na Zielonym Wzgórzu w Lusówku. Podczas warsztatu można było posłuchać koncertu studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, z Wydziału Instrumentalnego, z Zakładu Instrumentów Historycznych. Dzieci poznały min. takie dawne instrumenty, jak wiolonczela barokowa, fidel, czy lutnia. Zaproszony rycerz z Bractwa Rycerskiego zaprezentował zbroję rycerską, następnie dzieci nauczyły się tańca dawnego „Maltańskie Branle”, a na zakończenie mali goście pletli sznurki metodą średniowieczną. Zdobyte podczas warsztatu umiejętności wzbudziły duży entuzjazm wśród dzieci i przyczyniły się do rozbudzenia ciekawości poznawczej najmłodszych.

 

PRZEDSZKOLAKI NA UNIWERSYTECIE

W tym roku akademickim nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolem nr 71 „Pod Topolą” w Poznaniu. Placówka ta wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza jest organizatorem Projektu „Przedszkolaki na Uniwersytecie”. W ramach Projektu członkowie naszego koła poprowadzili w Przedszkolu „Pod Topolą” warsztaty z języka francuskiego oraz tworzenia biżuterii z rzeczy przeznaczonych do recyklingu.

20 marca 2014 r. zorganizowaliśmy uroczyste otwarcie Projektu „Przedszkolaki na Uniwersytecie” w auli Wydziału Studiów Edukacyjnych. W ramach inauguracji Projektu nasze koło przygotowało dla małych gości wyprawę do Krainy Baśni (sala 010 w budynku D) oraz przeprowadziło zajęcia dla dzieci w bibliotece uniwersyteckiej.

 

 

ZABAWY FUNDAMENTALNE

25 stycznia 2014 r. członkowie naszego koła mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy i zintegrowania się podczas 6-godzinnego warsztatu przygotowanego specjalnie dla nas przez Wolontariat Wielkopolski w Poznaniu. Warsztat dotyczył tematyki zabaw fundamentalnych i został przeprowadzony przez Panią Agnieszkę Sowę.

 

 

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA PREZENTÓW

W dniach 2 – 4 grudnia 2013 r. w godz. 9:00 – 15:00 w holu przy portierni (bud. D), odbyła się zbiórka prezentów mikołajkowych dla 26 dzieci obecnie przebywających w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Można było ofiarować wszystko, co wywołuje uśmiech na twarzy dziecka:

  • Słodycze: gumy rozpuszczalne, żelki, krówki, czekolady, batoniki, lizaki, ciastka itd.;
  • Kosmetyki dla nastolatków: szampony, żele pod prysznic, mydła kąpielowe, balsamy do ciała, toniki itd.;
  • Artykuły szkolne: bloki techniczne, bloki rysunkowe, kleje, nożyczki, kolorowy papier itd.;
  • Gry, bajki i piosenki na płytach CD, DVD.

Wiele osób wsparło naszą akcję i stało się Świętym Mikołajem J Dziękujemy!

 

 

TRACĄC GŁOS – TRACISZ NARZĘDZIE PRACY

21 listopada 2013 r. braliśmy udział w warsztacie z zakresu emisji głosu (pt. „Tracąc głos – tracisz narzędzie pracy”), zorganizowanym przez Edu Club (M&A Group) specjalnie dla naszego koła. Ten 4-godzinny warsztat poprowadził specjalista – aktor Rafał Sekulak. Nie tylko dowiedzieliśmy się czegoś przydatnego dla nas samych, ale dodatkowo mieliśmy możliwość się zintegrować. Zapraszamy do zobaczenia krótkiego filmiku i zdjęć!

 

 

20-LECIE WYDZIAŁU STUDIÓW EDUKACYJNYCH

W dniach 14 – 15 listopada 2013 r. nasza społeczność akademicka obchodziła uroczystość 20-lecia Wydziału Studiów Edukacyjnych. Nasze koło miało zaszczyt aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach i organizacji obchodów wielkiego święta Wydziału Studiów Edukacyjnych. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyczyniło się do pozytywnego odbioru uroczystości przez zaproszonych gości.