2014/2015

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

Dnia 15.04.2015 r. w ramach XVIII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki nasze Koło przygotowało WARSZTAT DECOUPAGE – OD SERWETKI DO DZIEŁA SZTUKI. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość własnoręcznie ozdobić techniką decoupage drewniane zakładki do książki oraz zapoznali się z krótką historią tejże techniki zdobniczej. W warsztacie uczestniczyli uczniowie klasy 1 C ze Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu. Dziękujemy za miło spędzony wspólnie czas i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

WARSZTAT DECOUPAGE

14 stycznia 2015 r. został przeprowadzony dla naszego koła warsztat decoupage. Uczestniczący w warsztacie członkowie koła po raz pierwszy pracowali tą techniką zdobniczą. Okazało się, że decoupage jest pozornie trudny, a po dokładnym wyjaśnieniu i wskazówkach – każdemu udało się wykonać piękną zakładkę do książki J Zapraszamy do zobaczenia efektów naszej pracy!

 

 

NIETYPOWE SPOTKANIE KOŁA

Nasze koło zorganizowało 15 grudnia 2014 roku spotkanie, w którym uczestniczyli: Pan Christoph Mohr – Konsultant ds. nauczania języka niemieckiego w przedszkolu oraz szkole podstawowej z Goethe – Institut w Warszawie, Pani Maria Kopeć – Sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Poznaniu, Mgr Katarzyna Arciszewska – pracownik Zakładu Edukacji Dziecka Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM oraz przedstawiciele Koła Naukowego. Spotkanie odbyło się w Zakładzie Edukacji Dziecka (pokój 412). Zaproszonym Gościom przedstawiono charakterystykę specjalności studiów, których funkcjonowaniem kieruje Zakład Edukacji Dziecka oraz zaprezentowano bogatą działalność Studenckiego Koła Naukowego Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. W trakcie spotkania wywiązała się owocna dyskusja inspirująca członków Koła do dalszej aktywnej działalności.

 

 

SZKOLENIE DOTYCZĄCE AWANSU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA

4 grudnia 2014 r. dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 71 „Pod Topolą” w Poznaniu, mieliśmy możliwość uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym awansu zawodowego nauczycieli oraz funkcjonowania Programu Comenius. Szkolenie odbyło się w siedzibie Przedszkola nr 71 „Pod Topolą” i było niezwykle przydatne i interesujące dla członków naszego koła.

 

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA PREZENTÓW

Już od czterech lat nasze koło organizuje na początku grudnia mikołajkową zbiórkę prezentów. Również w tym roku zorganizowaliśmy w dniach 1 – 3 grudnia akcję zbierania prezentów. Zostały one przekazane 27 dzieciom, które przebywają w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” w Poznaniu. Nie zawiedliśmy się na ofiarności, empatii i dobrych sercach Pracowników i Studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych. Przyświecał nam szczytny cel, a dzięki wszystkim ofiarodawcom zebraliśmy wiele pięknych podarunków – słodyczy, zabawek, gier, książek, kosmetyków, które w dniu 4 grudnia zostały przekazane przedstawicielowi Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” i z pewnością ucieszyły dzieci. Pragniemy zatem z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji i zostali Mikołajem! DZIĘKUJEMY!

 

KONFERENCJA „SZKOŁA DZIŚ I JUTRO – WYZWANIA DYDAKTYCZNE”

Członkowie naszego koła uczestniczyli w konferencji nt. „Szkoła dziś i jutro – wyzwania dydaktyczne” zorganizowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z Warszawy i UAM w Poznaniu. Konferencja odbyła się 6 października 2014 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i miała na celu wprowadzenie dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotowych, metodyków oraz studentów kierunków nauczycielskich w zagadnienia metodyczne i merytoryczne dotyczące nowoczesnej dydaktyki, w tym korzystania z e-podręczników.

 

FESTYN RODZINNY UAM

Po raz piąty w historii naszego Uniwersytetu w sobotę 9 maja 2015 roku na terenie Kampusu Morasko odbył się Festyn Rodzinny dla pracowników, emerytów, doktorantów UAM oraz ich rodzin. Nasze Koło przygotowało w Namiocie 1 „Gary rozmaitości” warsztat średniowiecznego plecenia sznurków. Był z nami również garncarz z Rodziny Arkuszyńskich – największa atrakcja naszego namiotu J Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

KONFERENCJA KÓŁ NAUKOWYCH

29 kwietnia 2015 r. odbyła się VII Konferencji Kół Naukowych WSE UAM, Rady Samorządu Studentów WSE oraz Wydziałowego Centrum Wolontariatu VOLONTARIO: ,,Inny (inność) – od wykluczenia do włączenia”. Nasze Koło było reprezentowane przez członkinie, które przygotowały dwa referaty pod opieką Prof. dr hab. Małgorzaty Cywińskiej:

„Dzieci dwujęzyczne w polskiej szkole” prelegentki: Anna Śrama i Amelia Molska

„Uczeń zdolny częścią klasy(?)” prelegentki: Margareta Krauze, Monika Dokowicz, Anna Pałka

Oba wystąpienia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Gratulujemy prelegentkom!

 

DRZWI OTWARTE NA WYDZIALE STUDIÓW EDUKACYJNYCH

W dniach 24 i 25 kwietnia 2015 r. odbyły się Drzwi Otwarte Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM. Członkowie naszego Koła wraz z pracownikami Zakładu Edukacji Dziecka WSE chętnie opowiadali kandydatom na studia o specjalnościach: Edukacja Elementarna i Kształcenie Artystyczne Dziecka, Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe, Edukacja Elementarna i Język Niemiecki oraz Edukacja Elementarna i Język Angielski. Ponadto służyliśmy informacją o działalności naszego Koła oraz przygotowaliśmy dla chętnych osób warsztat pracy techniką orgiami.