Bajkowe czytanie

W dniu 18 listopada 2016 r. miał miejsce Międzynarodowy Dzień Czytania. Na zaproszenie Dyrekcji Dwujęzycznego Niepublicznego Przedszkola „Malta” znajdującego się przy ulicy Brzeskiej (opierającego się na pedagogicznej koncepcji Froebla) do akcji włączyli się pracownicy Zakładu Edukacji Dziecka – Prof. UAM dr hab. Małgorzata Cywińska, mgr Katarzyna Arciszewska. We wspólnym czytaniu wzięła udział żona Prezydenta Miasta Poznania Joanna Jaśkowiak, a także przedstawiciele firmy Volkswagen i uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Dzieciom czytano bajki w języku polskim i niemieckim. Dzień Międzynarodowego Czytania świętowano wspólnie z innymi placówkami grupy Froebel z Niemiec, Turcji i Australii.